zdesign.pl

Serwis stron www a oplaty

Serwis stron www a oplaty

Obraz olejny Artyści - Pięć największych artystów wszech czasów

Kim są najwięksi artyści malarstwo olejne wszech czasów? Pytanie z pewnością wydobyć różne rozbieżności z czytelników tego artykułu. W ciągu ostatnich 500 lat, naprawdę od zarania renesansu, świat został obdarzony licznymi utalentowanych i płodnych artystów. Wybrałem pięć wyjątkowych osobowości, które moim zdaniem miały największy wpływ na świat sztuki.

Oto moje top 5, ponumerowane w kolejności ważności:

Serwis stron www a oplaty

Obraz olejny artysty # 1 Leonardo da Vinci:

Leonardo urodził nieślubnym synem Piero da Vinci, a wieśniaczka nazwie Caterina, w Vinci koło Florencji. Uczył się głównie Verrocchio i większość swojego życia spędził wcześniej pracującego w służbie Ludovico il Moro w Mediolanie. Później pracował w Rzymie, Bolonii i Wenecji i spędził ostatnie lata we Francji, w domu przyznany mu przez Franciszka I.

Serwis stron www a oplaty

Leonarda pierwsza okazja do wielkości przyszedł poprzez Verroccio, który miał go namalować anioła w jego "Chrzest Chrystusa" kawałek. Jak można się spodziewać, Leonardo fantastyczną robotę w tym 1 sposobności. W rzeczywistości, to było tak dobre, że sam postanowił Verrochio nigdy nie malować ponownie. Leonardo kontynuował pracę z Verrochio przez kilka lat, a potem dwa rozeszły.

Z biegiem czasu Leonarda znalazł się w Rzymie, gdzie większość artystów z czasem ostatecznie nawijania. Dostał pomieszczenia mieszkalne w Watykanie przez papieża Leona X w zamian za ukończeniu zleconych sztuk dla Kościoła. Leonardo nie stworzył wiele nowych obrazów w tym okresie, koncentrując się na jego rysunków zamiast. Mimo, że później stał się sławny ze swoich przyszłych badań naukowych i podmiotów anatomii, by w końcu znaleźć czas, aby to zrobić. Jak pan wie, że jest to prawdopodobnie tak znany dzisiaj na tych odkryciach naukowych, jak on jest dla swoich dzieł sztuki.


- autor artykułu