zdesign.pl

Trendy w designie a projekty graficzne stron

Trendy w designie a projekty graficzne stron

Ojciec neoplastycyzmu - Piet Mondrian

Pieter Cornelis (Piet) Mondriaan lub Piet Mondrian Piet Mondriaan lub (07 marca 1872, 01 lutego 1944), holenderski malarz, znany światu jako "Ojca abstrakcji geometrycznej." Mondrian zrewolucjonizowały świat sztuki z jego ruchem artystycznym De Stijl na początku 20 wieku, simatic s5 wrocław torując drogę dla przyszłych artystów zrozumieć sztukę z zupełnie innej perspektywy.remonty mieszkań

Trendy w designie a projekty graficzne stron

Urodzony w Amersfoort, Holandia, malarz był narażony na niuanse sztuki w bardzo młodym wieku. W 1892 roku wstąpił do Akademii Sztuk Pięknych w Amsterdamie, jako nauczyciel. Trzymał jego artystycznych zainteresowań przy życiu głównie malarstwo krajobrazowe. Hagues Geemente Muzeum posiada kolekcję tych wczesnych pracach Piet. Godne uwagi są wśród nich "Czerwony Młyn (1910/11)", "Drzewa w świetle księżyca" i "avond (Evening, 1908). Te obrazy były wyjątkowe, ponieważ użył tylko podstawowe kolory w nich. Z biegiem lat, stopniowe zmiany w stylu Mondriana malarstwa zaobserwowano. Do roku 1908, jego praca była bardziej naturalistyczna i impresjonistycznego, które ukończył w 1909-10 do Pointillism i fowizm, przesuwając ostatecznie kubizmu w 1911. Jego malarstwa zatytułowanej "Martwa natura z Ginger Pot" odzwierciedla przejście.

Trendy w designie a projekty graficzne stron

Mondrian przeniósł się do Paryża w 1912 roku, a następnie do Holandii w roku 1914. To właśnie w tym okresie, który rozpoczął wojny światowej 1. W tej fazie, poznał takich artystów jak Bart van der Leck i Theo van Doesburg, który zainspirował Mondrian rozwijać swój własny styl malowania. Nazwał ten styl jako "neoplastycyzmu", który został oparty na harmonijnym współistnieniu prostych i czystych kolorów. Artystka opublikowała także jego eseje na temat sztuki abstrakcyjnej w czasopiśmie De Stijl. Wydał "De Nieuwe Beelding w De Schilder Kunst" w dwunastu ratach.

Po wojnie, malarz powrócił do Francji w 1919 roku i pozostał tam aż do roku 1938.

- autor artykułu