zdesign.pl

Projektowanie stron www w 2016 roku

Projektowanie stron www w 2016 roku

Dlaczego i jak korzystać z Google Fonts

Korzystanie z usług oferowanych przez czcionek innych firm

Podczas projektowania strony internetowej, mamy bardzo ograniczony zestaw czcionek dostępnych pod ręką. To jest głównym ograniczeniem dla każdego projektanta, który chce wykorzystać ozdobne, fantazyjne lub klasyczne czcionki do jego / jej układu. Istnieje kilka dostępnych usług, które obecnie nie oferują twórcze czcionek osadzanie na swojej stronie internetowej. Jednak są one albo usług premium lub mają ograniczony zbiór czcionek dostępnych na ich koniec. Inną wadą jest to, że trzeba zarejestrować się w takich firmach i utworzyć konto z nimi. Jesteś następnie uzyskać dostęp do jednego lub dwóch fontów do wykorzystania na swojej stronie. Również nie może być zobowiązanie do korzystania z cechą lub logo firmy dostawcy czcionki mają być wyświetlane na swojej stronie, jeśli używasz ich czcionek za darmo. Inną kwestią jest to, że być może trzeba to ciężki kod JavaScript do stron internetowych, tak aby można było pobierać dane z serwera. Czy nie jest to nudne zajęcie?

Jak fonty od Google może pomóc?

Projektowanie stron www w 2016 roku

To jest, gdy nasz własny Google w obraz. Google zaoferował bardzo użyteczną usługę o nazwie "Google Fonts". Oferowane są liczne czcionki do wykorzystania w Twojej witrynie. Nie wspominając - są absolutnie za darmo! Zapomnij o pieniądze trzeba było zapłacić do tych firm będących dostawcami czcionek, zapomnieć o tych ciężkich JavaSkrypty trzeba było włączyć do swoich stron świetlnych. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić http://www.google.com/webfonts i wybrać czcionkę do wyboru.

Google Fonts i WordPress

Jeśli strona jest w WordPress nadal można skorzystać z Google Fonts. Istnieją dwa sposoby postępowania. Pierwsza metoda polega na konwencjonalnych jeden liniowej włączenia JavaScript kodu w sekcji head.

Projektowanie stron www w 2016 roku

Jak zwykle dodać poniższy wiersz kodu w 'header.php' pliku.

Następnie zastosować czcionkę do wyboru (w naszym przypadku jest czcionka "Tangerine") do każdego z identyfikatorem lub klasy w pliku css. Zrobione!

Inna metoda polega na wtyczkę dla WordPressa. Jest bardzo przydatny plugin o nazwie "WP Google Fonts", które można łatwo zainstalować i korzystać z czcionek Google w swojej witrynie.

Czcionki Google dziś są najprostszym rozwiązaniem czcionki dostępne w Internecie. Więc nie zapomnij spróbować inaczej będziesz tęsknił ogromną szansę, aby dać swojej stronie bardziej stylowy wygląd z czcionek dekoracyjnych.

trampolina na plac zabaw
- autor artykułu