Jak dbać o pralkę?

kobieta trzymająca świeżo wyprane swetry

Systematyka czyszczenia pralki jest obowiązkowa, o czym wspomnieliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów poradnikowych na niniejszym serwisie. W tym tekście zastanowimy się natomiast szczegółowiej nad tym, w jaki sposób zaleca się dbać o pralkę automatyczną, aby mieć gwarancję, że to co robimy rzeczywiście poprawi jej estetykę oraz nie będzie działaniem „szkodliwym”.
Konieczne jest między innymi systematyczne czyszczenie z zbrudzeń znajdującego się wewnątrz pralki filtra. W ten sposób możemy raz na długi czas pozbyć się nieładnego zapachu wydobywającego się po otwarciu drzwiczek naszej pralki. Wykluczenie zapachu stęchlizny wiąże się właśnie z regularnym myciem filtra Ponadto, nie zapominajmy także i o tym, że pewne aromaty, które niekoniecznie muszą być przyjemne dla naszych nozdrzy, wywołują detergenty, w jakie inwestujemy, aby doczyścić należycie ubrania wrzucane do pralki.

W ten sposób dobrze jest systematycznie czyścić miejsce na środki piorące, a więc dozownik, opróżniając go z pozostawionych po każdym praniu resztek. Umyjmy go zwykłym płynem do naczyń, czy nawet wodą z octem bądź mydłem. W ten sposób unikniemy nie tylko nieładnych zapachów wydobywających się z wnętrza pralki automatycznej, ale i brzydkich grud zaschniętych detergentów. Dodatkowo, warto tez umyć ścianki miejsca, w które chowany jest dozownik na detergenty. Powód? W momencie wylewania detergentu może być go tak dużo, że ocieka po ściankach i to też przekłada się nie tylko na zabrudzenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych pralki, co również na to, że z pralki nieładnie pachnie. Jeżeli kończymy prać, dobrym nawykiem jest pozostawianie uchylonych drzwiczek i schowka z szufladką na dozownik detergentów, bowiem wówczas unikniemy gromadzenia się wilgoci.
Autor artykułu: