Lodówka a nasze potrzeby

Pełna otwarta lodówka w ciemnym pomieszczeniu

Wielkość i pojemność to podstawowe kryteria, którymi powinniśmy się kierować, kiedy stajemy przed koniecznością inwestycji w urządzenie AGD jakim jest chłodziarko-zamrażarka. Generalnie rzecz biorąc, na rynku sprzętów gospodarstwa domowego znajduje się cała masa rozlicznych typów maszyn tej kategorii, ale jedna drugiej nierówna dlatego też z myślą o osobach zupełnie niezorientowanych w tematyce doboru właściwej modelem lodówki, przygotowaliśmy niniejszy internetowy poradnik, do lektury którego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyka dobrej selekcji lodówek.
Dużym błędem, który przez nieświadomych konsumentów popełniany jest bardzo często, okazuje się kupno lodówki cechującej się zbyt dużą wielkością, a co za tym idzie także i gigantyczną jak na liczbę domowników pojemnością. Po co aż tyle wolnej przestrzeni, kiedy nic w powierzchni chłodziarki się nie znajduje? W ten sposób urządzenie pobiera znacznie większą niż ma to miejsce standardowo, ilość energii elektrycznej, w konsekwencji czego płacimy znacznie więcej na prąd, a i tak w zamian nic nie mamy, bo nasza lodówka świeci pustkami.

otwarta lodówka zapełniona wrzywami i pudełkami

Przydać powinno, zdaniem specjalistów i producentów lodówek i chłodziarko-zamrażarek, dokładnie sto dwadzieścia litrów pojemności lodówki na jednego domownika, który ma z tego typu urządzenia gospodarstwa domowego korzystać. Z kolei w przypadku większej liczby lokatorów w wyposażanym w chłodziarkę mieszkaniu, czy domu, konieczne jest dołożenie dodatkowo od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, nie więcej. Bardzo łatwo jest zatem wykalkulować, jak pojemna i jak duża powinna być nasza lodówka, aby nie świeciła pustkami, pożerając gigantyczne ilości tak kosztownego prądu.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: dietetyk Wieliczka