Rodzaje okapów

Ciemna kuchnia z okapem nad kuchenk

Na polskim rynku sprzętów z kategorii urządzenia AGD występuje obecnie cała masa rozmaitych rodzajów modeli okapów, czy jak kto woli wentylatorów kuchennych mających służyć do wyciągania zanieczyszczeń unoszących się w pomieszczeniu kuchennym oraz pozbywania się tłuszczu i osadu. Wszystko to oczywiście jak najbardziej jest możliwe, jednak przy inwestycji w dobrej jakości sprzęt z kategorii wspomnianych w tytule tego tekstu okapu. O jakim typie urządzenia mowa? Sprawdź poniżej.
Wyróżnia się wiele kategorii wentylatorów, wśród których na szczególną uwagę ze względu na silne rozpowszechnienie zasługują między innymi tak zwane okapy teleskopowe. Opierają się one na specyficznej konstrukcji zakładającej ich instalacje w szafkach, na spodzie, a więc jest to okap pod zabudowę. Żeby z wentylatora skorzystać, koniecznie musimy wysunąć szufladę szafki, w jakiej okap jest schowany.

Duża przestronna kuchnia w bieli i czerni

W ten sposób konstruowany okap działa w obrębie obiegu zamkniętego. Jeżeli chcemy zwiększyć skalę pochłaniania nieprzyjemnych zapachów przez nasz wentylator, musimy po prostu wysunąć bardziej szufladę, w której jest schowany.
Innym typem okapów, także dość popularnym na chwilę obecną, okazuje się okap podszafkowy. Jest to bardzo pospolity na dziś dzień model, który opiera się na montażu bezpośrednio pod zabudową szafkową, dlatego też zrodziło się jego takie a nie inne określenie. Jest bardzo komfortowy w zastosowaniu oraz wygodny, a do tego praktyczny i funkcjonalny, dlatego jak najbardziej jest to opcja warta wzięcia pod uwagę nawet w momencie, gdy mamy do zagospodarowania stosunkowo niewielką przestrzeń kuchennego użytku.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: praca licencjacka