Pralka eko – jak ją znaleźć?

dwie pralki obok siebie

Wybór pralki jest bardzo ważny głównie z tego względu, że od niego uzależnione jest, jak wiele będziemy płacić za prąd, ale także i za pobór wody. Pranie jest jednym z najbardziej nieoszczędnych przedsięwzięć, co wynika z faktu, że pobierane są hektolitry wody, aby wykonać jedno solidne pranie. Częstokroć zdarza się również i tak, że nasze pranie po prostu jest zbyt małe objętościowo i na wypranie paru sztuk ubrań marnotrawimy litry wody.

Otwarta pralka w której są ubrania

Czy jest na to jakiś ratunek? Zdecydowanie tak! Rozwiązaniem numer jeden okazuje się inwestycja w wysokiej jakości pralkę eko, czyli model ekologiczny, który będzie cechował się wysoką klasą energooszczędności.
W konkretnym rozumieniu, chodzi o to, aby szukać w sklepach aluminium 7075 z pralkami takiego wariantu dobrej klasy producenta, aby było z tyłu pralki na jej etykiecie oznaczenie klasa energetyczna A, A +, albo A ++. Obecnie, nowoczesne marki proponują także pionierskie rozwiązania technologiczne, a więc pralki, które charakteryzują się klasą energetyczności A +++. Musimy dodać jednakże, że to, jakiego typu pralkę posiadamy, jest stricte uzależnione od systemu jej automatyki wagowej załadunku. W związku z tym, im lepszej klasy jest to system, tym jednocześnie pralka pobiera znacząco więcej wody. Jeżeli chodzi natomiast o wyżej wspomnianą klasę energetyczności A+++, to jest ona oparta o zupełnie nowe standardy w kategorii energetyczności i ekologiczności sprzętów AGD. W tym wypadku koszt energetyczny pojedynczego zrobionego prania mieści się w przedziale między zero siedem, a maksimum zero osiem dziesiątych kWh.
Autor artykułu: